V nedeljo, 5. junija 2016, je v ljubljanskih Križankah potekal 3. Festival zdravja – celodnevni dogodek, ki ga je organizirala Lekarna Ljubljana, je bil namenjen spodbujanju in osveščanju javnosti o pomembnosti zdravega načina življenja. Hiša Ljubhospica se je na festivalu predstavila z “drevesom hvaležnosti”. Mimoidoče vseh generacij smo povabili, da nanj obesijo srčke s svojim sporočilom hvaležnosti. V sodobnem svetu, v katerem želje pogostokrat preglasijo potrebe, je nega hvaležnosti ključnega pomena za osebno zadovoljstvo posameznika.

Svoje misli hvaležnosti sta podelila tudi župan Mestne občine Ljubljana, Zoran Janković. Na srce hvaležnosti je zapisal, da je “hvaležen za dobroto ljudi, ki jih srečuje”. Hvaležnosti pa je odprl svoje srce tudi glasbenik Pero Lovšin, ki je zapisal, da je v življenju “najbolj hvaležen soncu in ljubezni”.

Ljubhospic na 3. Festivalu zdravja