Direktor Ljubhospica dr. Marjan Sedej je za izjemno podporo Hiši Ljubhospica, edinemu stacionarnemu hospicu v Sloveniji, prejel plaketo Mestne občine Ljubljana. Na slavnostni seji Mestnega sveta Mestne občine Ljubljana, ki je potekala ob prazniku Ljubljane, 9. maja, mu jo je podelil župan Zoran Janković.

Dr. Marjan Sedej je po zaprtju hiše hospica v Sloveniji prepoznal potrebo po obstoju tovrstne hiše, v kateri interdisciplinarni tim strokovnjakov zagotavlja celostno hospic paliativno oskrbo neozdravljivo bolnim. Pod patronatom Lekarne Ljubljana Hiša Ljubhospica že več kot dve leti nudi varen prostor s pogoji za najboljšo možno podporo ljudem v zadnjem obdobju življenja in v času žalovanja ter pomaga spreminjati kulturo družbe v odnosu do smrti in umiranja.

Dr. Sedej verjame, da je pravica do dostojnega zaključka pravica vsakogar, zato se trudi, da oskrba v Hiši Ljubhospica ostaja brezplačna.

Za njegovo izjemno podporo smo se mu zahvalili tudi v hiši.

20180515_154700

Direktor, iskrena hvala in naj še naprej cveti naše sodelovanje!