Poslanstvo hospica je v družbi kljub dolgoletnim aktivnostim še vedno zelo tabuizirano, zato se posamezniki in družine v kateri nekdo hudo neozdravljivo zboli, premnogokrat znajdejo v situaciji osame, ko najbolj potrebujejo strokovno in človeško pomoč. V Hiši Ljubhospica smo se odzvali na te potrebe in poleg oskrbe z namestitvami uvajamo 24-urno telefonsko svetovanje, to je podporo uporabnikom, ki so nameščeni doma in oskrbujejo bolnika v zaključni fazi življenja. Z navedenim želimo razbremeniti stiske svojcev na domu in jih pripraviti na morebitni sprejem v celostno oskrbo hiše v kolikor doma oskrbe ne bodo zmogli.

Kot tudi doslej bomo svetovali vsem, ki nas boste poiskali bodisi osebno ali telefonsko v potrebi po pomoči tako v procesu umiranja ali žalovanja. Le, da bomo svojo podporo razširili na 24-urno telefonsko dostopnost za svetovanje na področju celostne oskrbe v  zaključnem obdobju življenja. Skupaj nositi bremena stiske zaradi hude bolezni bo lažje.

Najdete nas na telefonski številki 051 322 979.