V Hiši Ljubhospica smo uvedli 24-urno svetovalno linijo, kamor lahko pokličejo vsi, ki potrebujejo strokoven nasvet o oskrbi bolnega svojca ali le sočuten pogovor v trenutku stiske.

Bolnik ni edini, ki se ob soočenju z napredovalo neozdravljivo boleznijo znajde v stiski. Njegova družina in drugi bližnji pogosto potrebujejo strokoven nasvet in sočutno podporo, ko se bolnikovo stanje poslabša ali ko začutijo, da njim samim zmanjkuje moči in poguma. Posebej v času ukrepov, povezanih s koronavirusom, ko številne socialnovarstvene in zdravstvene službe delujejo okrnjeno, so stiske svojcev posebej velike. V Hiši Ljubhospica smo zato uvedli svetovalno telefonsko linijo, odprto 24 ur na dan in 7 dni v tednu, in na katero lahko pokličejo tudi zunanji uporabniki, ki potrebujejo strokoven nasvet o oskrbi neozdravljivo bolnega ali sočuten pogovor. Z uvedbo svetovalnega telefona želimo razbremeniti stiske svojcev doma in jih pripraviti na morebitni sprejem v celostno oskrbo v Hiši Ljubhospica, če bo breme zanje postalo pretežko.

Pokličite nas, če potrebujete nasvet glede oskrbe svojega bližnjega ali pa samo sočutno podporo v trenutku stiske.

Naša številka je 051 322 979.