V hiši Ljubhospica je v petek, 6. maja 2016 potekal dan odprtih vrat, na katerem so udeležencem predstavili svoje poslanstvo. Nagovoril jih je direktor Ljubhospica in Lekarne Ljubljana dr. Marjan Sedej, ki je poudaril, da poslanstvo hiše zaznamujejo tri besede: ljubezen, življenje in hvaležnost. Prepričan je, da v Sloveniji potrebujemo več takšnih ustanov. Kot je direktor izpostavil, se v tej hiši dogajajo zadnji čudeži življenja, uporabnikom pa je omogočen topel in moreh prehod onkraj. Zbrane je nagovoril tudi dekan Fakultete za farmacijo prof. dr. Borut Božič. Dejal je, da se ob skrbi za dolgo življenje in zdravo ter kakovostno staranje zadnjemu delu življenja v nebenem primeru ne moremo izogniti. Tatjana Fink, vodja hiše, je dejala, da je hiša polna življenja, kljub temu si nekateri še vedno ne upajo vstopiti vanjo, a se tudi to po njenih besedah počasi spreminja. Na dnevu odprtih vrat so se predstavili tudi člani multidisciplinarnega tima, v katerem so zdravnik, medicinske sestre, farmacevt, socialna delavka, vodja oskrbe, gospodinja hiše, dušebrižnik in prostovoljci. Potekali so tudi vodeli ogledi hiše.

Foto: Tilen Rebolj